10. 9. 2018

Kandidát č. 3 |
Místostarosta MČ Brno-Žabovřesky a externí VŠ učitel

Již třetí volební období působím jako zastupitel za Zelené v Brně-Žabovřeskách, kde aktuálně vykonávám funkci místostarosty pro sociální péči a školství a životní prostředí.

Vystudoval jsem sociologii a politologii na Fakultě sociálních studií MU v Brně, kde v současné době externě přednáším. Od roku 2000 jsem aktivní v českém i zahraničním neziskovém sektoru. Působil jsem mj. jako ředitel ekologické organizace Hnutí DUHA a ředitel občanského sdružení Ratolest Brno.

Spoluzaložil jsem a vedl koalici Za snadné dárcovství, která se zaměřuje na odstraňování bariér v oblasti individuálního dárcovství v České republice.

Dlouhodobě svou prací podporuji celou řadu českých neziskových organizací, jsem externím spolupracovníkem a konzultantem Nadace VIA, Nadace OSF Praha a Nadace Neziskovky.cz, dále  spolupracuji s vybranými organizacemi prosazující lidská práva v nedemokratických nebo transformujících se zemích, nárazově vyjíždím i jako mezinárodní volební pozorovatel.

MOJE PRIORITY:
  • dostupné školy a školky, které budou kvalitní nejen po technické stránce, ale děti se v nich budou cítit dobře a bezpečně
  • kvalitní veřejný prostor, dostatek zeleně a míst na odpočinek
  • férová radnice otevřená občanům

FACEBOOK